Тема. Списки. Послідовні списки у текстах.
Мета:
·
навчальна: навчити створювати нумеровані та
марковані списки;
·
розвивальна: розвивати логічне мислення;
формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i
робити висновки;
·
виховна: виховувати інформаційну
культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.
Тип уроку:
·
засвоєння
нових знань; формування вмінь і навичок;
Обладнання та наочність: комп’ютери,
підручники, презентація, проектор.
Програмне забезпечення: Microsoft
Office Word 2003
Хід уроку
І. Організаційний етап
·
Привітання з класом
Вчитель. Давайте привітаємо наших гостей.
Встаньте, діти ви рівненько.
Посміхніться
всі гарненько.
Посміхніться ви
до мене,
Поверніться до
гостей,
Привітайтесь:
«Добрий день!»
Всім присутнім
бажаємо щастя й добра!
Позитивне налаштування
на співпрацю під час уроку:
Один до
одного повернулися,
один
одному посміхнулися
(А
зараз обиріть діти смайлики з який відповідає вашому настрою з яким ви
розпочинаєте урок )
— Сьогодні на уроці ми будемо працювати за девізом (слайд 2):
Не просто слухаю, а чую.
Не просто дивлюся, а бачу,
Відповідаю та міркую.
На уроці плідно я працюю!
¾ Діти, а що ви чекаєте від уроку ? (Відповіді
дітей )
Я сподіваюся, що ваші очікування здійсняться,
якщо ви будете уважними, зосередженими на уроці, а ваші відповіді –
поміркованими
(А зараз ми з вами пригадаємо
найголовніше для кабінету інформатики. А що це таке діти? )
·
Повторення правил
поведінки в комп’ютерному класі
Не забувайте про
правила поведінки на уроці.
Гра «Світлофор» (Слайди 3 - 10).
ІІ.
Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети
Вчитель. Сьогодні у нас незвичайна, особлива, можливо
й нелегка мандрівка країною Інформатики, під час якої ви повинні показати себе справжніми
знавцями інформатики. А куди саме ми
помандруємо, ви дізнаєтеся, якщо правильно розгадаєте усі ребуси.
Розв’язування ребусів (слайди 11 – 14)
Слайд11. Список. Де вам зустрічались списки?
Слайд12. Нумерація. Сьогодні познайомимось з
таким видом списків. Тут порядок позначається за допомогою цифр
Слайд13. Макрування. В даному списку порядок
позначається різними позначками.
Слайд14. Молодці. Бачу, що ви дійсно готові до
уроку.
Слайд15. Оголошення теми уроку
Сьогодні
на уроці ми з вами навчимося створювати списки у текстовому редакторі та розглянемо їх види.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
·
Повторення раніше вивченого матеріалу (Слайд16)
1.
Як називається програма з якою ми працюємо?
2.
Що таке шрифт? (називається комплект літер,
призначених для набору тексту)
3.
Які види накреслень шрифтів ви знаєте?
4.
Як змінити розмір тексту?
5.
Як змінити забарвлення окремої літери?
6.
Яку клавішу
потрібно ввести для переходу на інший
рядок?
IV. Вивчення нового матеріалу
Слайд17. Для того, щоб відкрити текстовий
процесор Microsoft Office Word на Windows XP потрібно натиснути пуск – всі
програми - Microsoft Office - Microsoft Office Word 2003.
Слайд18. Така сама технологія відкриття програми
на Windows 7 та наступних просто інтерфейс трошки змінено.
Слайд19-23. Для того, щоб створити нумерований
список нам потрібно вибрати клавішу початку створення нумерації
на вкладці «Главная» та почати вводити
текст. Коли ми закінчимо введення
першого пункту достатньо натиснути клавішу Enter та автоматично текстовий
процесор створить наступну нумерацію і так далі.
Слайд24-28. Технологія створення маркованого списку
така ж сама але потрібно обирати клавішу створення маркування
.
Дихальна
фізкультхвилинка «М'яч»
Хід вправи:
уявіть, що у вас у руках м'яч. Зробіть глибокий вдих і виконайте команду «М'яч
пробитий» – зі звуком «с-с-с» починайте випускати потроху повітря з легенів,
одночасно показуючи руками, як зменшується м'яч.
Слайд29. В програмі можна будувати багаторівневі
списки де є головний елемента та підпорядковані йому. Проаналізуйте поданий
текст. Визначте, що буде головним, а що підпорядкованим.
Слайд29-35.
Поки це є текст. Щоб зробити з нього список потрібно спочатку виділи його,
обрати маркування або нумерацію. Коли список буде створено потрібно натиснути в
рядку елемента який потрібно змістити та натиснути відповідну клавішу на
головній вкладці -
V. Усвідомлення набутих знань й
формування вмінь та навичок
·
Робота з зошитом
·
Робота за компютером
·
Практичне завдання (Слайд28-36)
Завдання
1.
Відкрийте
текстовий процесор Microsoft Office Word 2007
2.
Додайте
до документа відповідний текст, який зображено на скріншоті.
3.
Створіть
маркований список виділивши введений текст та натиснувши відповідну клавішу.
|
|
4.
За
допомогою багаторівневого вирівнювання створіть поданий дворівневий список.
5.
Виділивши
потрібні дані змініть маркований список на нумерований в країнах які
підпорядковуються Україні.
|
|
6.
Такий
самий крок як попередній проробіть з країнами Білорусії
7.
Відкривши меню Office оберіть пункт «Сохранить
как» та «Документ Word».
8.
Збережіть власний документ на робочий стіл з
назвою «Ваше прізвище та ім’я – Списки»
9.
Створивши
новий текстовий документ самостійно створіть продемонстрований список
VII. ФІЗКУЛЬТХВИЛИКА
Гімнастика
для очей. (Слайд
47).
VIІI. Робота в зошиті (слайд 48)
ІХ.
Підбиття підсумків уроку. Рефлексія
Продовжити речення (слайд 49)
-
Мені
зрозуміло…
-
Я дізнався….
-
Мені дуже сподобалося…
-
Я хотів би дізнатися…
-
Позитивні емоції у мене викликало…
·
Немає коментарів:
Дописати коментар